Słowo

     Zainteresowanych lekturą gazety Słowo Ludu z okresu od jej powstania w 1949 roku do pierwszych wydań internetowych w 2001 r odsyłam do Świętokrzyskiej Biblioteki Cyfrowej   gdzie publikowane są całe strony gazety. Wydania Słowa Ludu od 1 listopada 2001 do 17 stycznia 2005 r są dostępne pod tym adresem zaś ostatnie wydania kieleckie Słowa tj. do 31 maja 2006 roku można obejrzeć pod tym adresem.
     Na tej stronie przedstawię moje spojrzenie na Słowo - gazetę, z którą przeżyłem najlepsze lata. Będą to głównie fragmenty tekstów pobudzających moje wspomnienia. Na początek z przed ponad ćwierć wieku, czyli z 1985 roku, gdy zaczynałem pracę w redakcji przy pl. Obrońców Stalingradu (obecnie Muzeum Zabawek i Zabawy przy pl. Wolności), w pokoju od strony ul. Ewangelickiej, gdzie dziś jest ekspozycja z... misiami). Będę też "skakał" po innych latach trzymając się jednak zasady, że tekst np. z 30 czerwca  1985 czy 1991 roku wspomnę na stronie głównej właśnie 30 czerwca ( wszystkie będą miały etykiety SŁOWO)


       Na początek tekst z lutego 1985 r  o towarzyszach sztuki drukarskiej ( klikając na zdjęcie  dwa razy można je powiększyć na cały ekran). Niestety nie przewiduję przepisywanie tekstów, tak jak na stronie Prasa Kielc). Mam serdeczna prośbę do czytelników tej strony: jeśli znajdziecie w internecie fragmenty Słowa, które warto zapamiętać- podeślijcie je tutaj (ciekawek@gmail.com). Zamieszczę odnośnik-link do wskazanego tekstu... A jeśli ktoś może przepisać choćby fragmenty tekstów (wiem, że w wielu szufladach są wycinki) to zrobimy kompilacje tekstu ze zdjęciem- tak jak na powyższym, da się przeczytać.. 

    
PRASÓWKA  X- lecia
 
 w listopadzie 2001 roku ukazały się pierwsze internetowe wydania kieleckiego dziennika Słowo Ludu. 

CK będzie zaglądało, o czym Słowo przed dekadą.pisało

    
    W pierwszym elektronicznym Magazynie SL m.in. : o krypcie na Świętym Krzyżu, rozmowa z Jackiem Kowalczykiem na str. 10 oraz o emocjach ekranizacji Wiedźmińskiej fantazji  (patrz też Wiedźmin- ostatnie starcie ).     


    Zaduszki Dziennikarskie połączone z prezentacją książki Ustawicznie czujni... odbyły się 16 listopada 2012 roku w Antykwariacie im. Andrzeja Metzgera....

Znakomity tytuł, środka jeszcze nie czytałem....
Ksiązka traktuje o dziennikarzach regionu kielecko-radomskiego (i nie tylko)...

... dziennikarze sportowi otrzymali wyróżnienia
Podczas spotkania przeprowadzono licytację podarowanych obrazów i książek- dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dziennikarzy będących w potrzebie

Był czas na wspomnienia, rozmowy z autorka książki....
... której fragmenty przeczytali goście spotkania....

... i dedykacja autorki, Jolanty Kępy- Mętrak ( więcej zdjęć w galerii Echa Dnia)

kk

Brak komentarzy: