piątek, 8 czerwca 2012

EURO 2012 strefy kibica i... przystanek Kielce

Orła cień nad kielecką strefą kibica EURO 2012 przy Politechnice Świętokrzyskiej.
UWAGA - strefa została zlikwidowana 21 czerwca

Zaczęło się ! Remis w meczu otwarcia EURO 2012 po pięknej pierwszej połowie (1:0 dla nas) i dramatycznej drugiej, ostatecznie 1:1. Nie będę się tu rozpisywał sportowo... Chwytam atmosferę, a najciekawszą sytuację - przy obronie rzutu karnego- zarejestrowałem na przystanku autobusowym... Popatrzcie !
kk
Jadąc do strefy kibica minąłem w okolicy Rynku taki oto niesamowicie polski samochód
Do strefy kibica przy Politechnice Świętokrzyskiej ciągnęły tłumy...

Już na 40 minut przed rozpoczęciem meczu zabrakło biletów...
Wszystkich kibiców dokładnie rewidowano, napoje musieli zostawić...

... by później stać w dłuuugich kolejkach
Wszystkie miejsca siedzące były zajęte

Uroczystość otwarcia EURO 2012 - ekran, choć ustawiony "pod słońce" jest doskonale widoczny
Organizatorzy postarali się tez o flagę Grecji...  pod którą w przerwie meczu dzieciaki rozegrały mecz plastikową butelką (patrz wideo 33 sekundy)

... a także praktyczny Przewodnik Kibica z omówieniem atrakcji turystycznych Kielc i okolic
TO co działo się podczas hymnu i po zdobyciu bramki najlepiej oddają krótkie filmy wideo:

Hymn przed meczem Polska- Grecja  (42 sekundy)

radość po pierwszej bramce: GOOOOOLLL...  (41 sekund)

Później zaczęły się problemy...

W przerwie jeszcze było wesoło...
... a po takiej ilości piwa...
...trzeba było swoje odstać w kolejce do toalet
Pojechałem wtedy do strefy kibica przy Centrum Biznesu, w sali z największym ekranem było pusto...
... w patio obok klatki z tukanem kilka osób....

Najwięcej kibiców- także matek z dziećmi- było w letnim ogródku, ale błyszczący ekran telewizora odbijał oglądających (w tym momencie Grecy wyrównali...)
Do strefy kibica przy politechnice można zajrzeć od strony parkingu wielopoziomowego

Na przystanku autobusowym przy ul. Warszawskiej spotkałem grupę kibiców z bagażami- wyjeżdżali właśnie na wczasy nad morze. Ale mieli ze sobą radio i słuchali transmisji. Trafiłem akurat na moment obrony rzutu karnego - obejrzyjcie minutę  wideo